«Борітеся – поборите»

 

 Під девізом «Борітеся – поборите» голова правління Віктор Філіпчук взяв участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції «Хмельниччина в умовах війни росії проти України»

  02 березня 2023 р. головою правління Спілки споживчих товариств Хмельницької області, заслуженим працівником сфери послуг Віктором Філіпчуком було взято участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції «Хмельниччина в умовах війни росії проти України», що була проведена на базі Хмельницького кооперативного торговельно-економічного інституту. Віктор Ростиславович, будучи одним із членів організаційного комітету, звернувся до присутніх з доповіддю «Соціально-економічні аспекти волонтерства в умовах війни: кейс споживча кооперація Хмельниччини».

Ним було акцентовано увагу, на дефініції «соціальному прибутку», який отримує суспільство від волонтерської справи, та ролі споживчої кооперації Хмельниччини як одного з найбільш мотивованих демократичних осередків волонтерської допомоги в умовах військової агресії Росії:

«…Світова практика підтверджує, що діяльність волонтерів приносить суспільний прибуток та забезпечує вклад у ВВП від 4 до 8 %. І хоча безоплатність волонтерської праці є одним з визначальних принципів волонтерського руху, для більшості невеликих некомерційних організацій різного спрямування саме допомога працівників-волонтерів стає визначальною. Таким чином, фактор настільки масштабного залучення громадян на добровільній основі до надання безоплатних послуг робить волонтерську діяльність вагомим економічним ресурсом на державному рівні.

В суспільствах з усталеною демократичною традицією участь добровольців у реалізації конкретних цілей та завдань має важливе значення не лише з точки зору залучення безоплатної робочої сили, а й в контексті «пробудження» в соціумі таких норм і цінностей, якими є гуманізм, альтруїзм, відповідальність, допомога ближньому, на противагу поширенню «цінностей» суспільства споживання. За період війни лютий-березень 2022 р. кооператори Хмельниччини втратили більше, ніж за два роки пандемії. Поряд з тим, соціальна відповідальність бізнесу наших колег залишається на високому рівні. Усі організації системи споживчої кооперації Хмельниччини добропорядно сплачують податки, максимально докладають зусиль для збереження робочих місць та добровільно здійснюють відрахування на потреби волонтерських організацій та благодійних установ, кооперуються коштами та самостійно організовують постачання товарів та продуктів.

З моменту військової агресії Російської Федерації до України кооператори Хмельниччини зібрали коштів та надали гуманітарної допомоги на суму близько 3 мільйонів гривень, ставши надійним тилом у боротьбі з агресором та довівши, що сила в єдності не лише кооператорів, а й усього українського народу». З гордістю відзначивши, здобутки споживчої кооперації на волонтерській ниві Віктор Філіпчук завершив свою доповідь. Обговоривши коло питань, учасники конференції, дійшли загального розуміння низки важливих завдань та вирішили звернути з резолюцією конференції до влади, освітня, спілчан та громадськості (проект резолюції додається).