• koledzh_1.png
  • koledzh_2.png
  • koledzh_3.png
  • koledzh_4.png

У центрі Хмельницького, на мальовничому березі Південного Бугу, розміщений один із найстаріших навчальних закладів Подільського краю – Хмельницький кооперативний торговельно-економічний інститут (колишній кооперативний технікум). У вересні 2007 року навчальний заклад відзначив піввіковий ювілей.

Утім історія справжньої кооперативної освіти бере свій початок 1924 року, коли на базі третьої Поволзької школи-інтернату, яку патронувала Кам’янецька райфілія губернської спілки (там виховувалися діти - сироти із районів Поволжя, охоплених голодом), було створено кооперативну професійну школу яка власне, і займалася підготовкою кадрів для системи. Затим, на її базі діяв учбово-курсовий комбінат та торгово-кооперативна школа.

А в серпні 1957 року відкрито кооперативний технікум, який у серпні 1959 року переведено в м. Хмельницький.

За час існування коледж підготовлено понад 30 тис. фахівців, які реалізують набуті знання в організаціях та на підприємствах споживчої кооперації, державного та приватного секторів економіки, у малому та середньому бізнесі, банківських установах, податкових та аудиторських службах, комерційних відділах оптової та роздрібної торгівлі Хмельниччини та за її межами.

Коледж - один з провідних навчальних закладів Хмельниччини. Він здійснює підготовку фахівців за спеціальностями: фінанси, бухгалтерський облік, товарознавство та комерційна діяльність (спеціалізація “Товарознавство в митній справі”), організація обслуговування населення.

З 2005 року при Хмельницькому торговельному коледжі працює навчально-консультаційний центр Львівської комерційної академії, який готує спеціалістів за освітньо-кваліфікаційним рівнем – бакалавр.

Липень 2008р. - на базі коледжу створено Хмельницький кооперативний торговельно-економічний інститут.

Хмельницький кооперативниц торговельно-економічний інститут – то 48 навчальних кабінетів, 5 комп'ютерних лабораторій, навчальна бухгалтерія, навчальний магазин непродовольчих товарів, лінгафонний кабінет, сучасна бібліотека, бібліотечний фонд якої становить понад 88 000 примірників навчальної та наукової літератури, добре оснащені читальні зали.

Для розвитку творчої ініціативи, здібності і талантів студентської молоді працює 10 клубів за інтересами, наукове студентське товариство, 5 гуртків художньої самодіяльності, 7 спортивних секцій і фізкультурно-оздоровчі гуртки.

У розпорядженні студентів: - 9 – поверховий комфортабельний гуртожиток на 500 місць; - кафе “Меркурій” – удень працює як студентська їдальня і забезпечує студентів раціональним харчуванням із 30% знижкою; - фізкультурно-оздоровчий комплекс. На його базі працюють спортивні секції з тенісу, футболу, футзалу, волейболу, баскетболу, аеробіки, шейпінгу, проводяться спортивні змагання. Спортивні команди коледжу - неодноразові переможці міських та обласних змагань серед команд вищих навчальних закладів І-ІІ рівня акредитації.

У структурі коледжу: здоровпункт, музей споживчої кооперації області, клуб.

Зусилля педколективу спрямовані на інтеграцію до світового та європейського освітнього простору.

Багато випускників стало викладачами коледжу, науковцями, керівниками державних підприємств різного рівня.

Офіційна веб-сторінка навчального закладу: http://xktei.km.ua