Онлайн вебінар з експертами EEN «Як налагодити співпрацю з Польщею»: участь в колаборації, отримання досвіду, розширення можливостей

Україна з Польщею є сусідніми країнами, що створює великий потенціал для співпраці між підприємцями цих країн.


Для підтримки таких ділових контактів консорціуми EEN-Ukraine разом з EEN-Poland 30 квітня 2020 р. о 14.00 год провели онлайн вебінар, присвячений можливостям співпраці між країнами за допомогою основних інструментів EEN, участь в якому взяла 1-й заступник голови правління Хмельницької облспоживспілки, членкиня правління Спілки споживчих товариств Хмельницької області Думанська Ілона Юріївна.

Вебінар відбувся у форматі діалогу між експертами EEN, які підіймали такі основні теми, що цікавлять українських суб’єктів підприємництва, зокрема й кооператорів:
1) особливості ведення ділового та транскордонного співробітництва в Польщі (митні та акцизні збори, ПДВ, сертифікація, тарифні преференції, антидемпінгові та компенсаційні збори тощо);
2) інструменти EEN для пошуку партнерів / інвесторів / дистрибуцій;
3) інструменти EEN для просування ваших товарів / послуг;
4) підтримка EEN для інноваційних організацій;
5) які сфери співпраці з Україною цікавлять польський бізнес;
6) запити та пропозиції про співпрацю.

В результаті участі у вебінарі та ряді інших колаборацій прийнято рішення щодо розробки найближчим часом профілю Cпілки споживчих товариств Хмельницької області та його подальше позиціювання та просування.


Довідково. Європейська Мережа Підприємств (Enterprise Europe Network) - це глобальна міжнародна мережа до якої входить 70 країн світу. Мережа налічує понад 600 бізнес-асоціацій, близько 20 000 бізнес-пропозицій та технологічних розробок. Кожен рік EEN проводить близько 700 бізнес-заходів та b2b зустрічей, де підприємці зі всього світу шукають бізнес-партнерів. Консорціум EEN-Ukraine надає можливість безкоштовного користування послугами та створює передумови для розширення присутності малих суб’єктів підприємництва (МСП) на міжнародних ринках.

За допомогою EEN українські МСП мають можливість:
- Знайти бізнес-партнерів та покупців своєї продукції
- Розміщувати та відстежувати комерційні пропозиції
- Просувати свої інноваційні технології на ринки ЄС;
- Приймати участь у брокерських заходах в рамках міжнародних форумів та виставок
- Шукати інвесторів та партнерів у ЄС для створення спільних підприємств.