У новий рік з новими починаннями!

04 лютого 2020 року другі збори четвертого скликання Ради Споживспілки присвячені підсумкам роботи системи у 2019 році. Спілка споживчих товариств Хмельницької області завершує звітну кампанію, яка пройшла на рівні кооперативних дільниць, районних споживчих товариств та райспоживспілок області.

Чим з більшим усвідомленням успіхів та поразок завершено цей рік, тим більше рішучості до змін та наполегливості до праці, буде взято з собою в новий. На зборах, які відбулись, було визначено важливі акценти та пріоритети, обговорено досягнення та недоліки в роботі, заплановано нові звершення.

 У роботі зборів взяв участь Перший заступник Голови Правління Укркоопспілки – Людвічук Микола Володимирович.

Із доповіддю про роботу правління за звітний рік виступив голова правління спілки споживчих товариств Хмельницької області Філіпчук Віктор Ростиславович. Він зокрема відмітив, що звітний період був досить непростим. Давалася в знаки неоднозначна динаміка економічних процесів в країні. Після глибокої девальвації національна валюта стала стрімко зміцнюватись. Здавалося б, це гарна ознака. Проте ціни на енергоресурси не зменшились. На товари повсякденного попиту залишилися високими, на окремі – зросли до європейського рівня при низькій платоспроможності споживачів. За цих умов кооператори оперативно реагують на зміни, які приносить життя, і вишукують шлях для виходу із скрутного становища. При підтримці пайовиків Споживспілка в цілому зберегла належне місце у соціально-господарському комплексі області. Більшість колективів забезпечили подальший розвиток виробництва і торгівлі, сприяли приросту основних показників діяльності системи.

Обсяги товарообігу в торгівельній мережі більше 265 млн. грн. Прийняті трудовими колективами прогнози перевиконані, товарообіг зріс на 12 млн. грн. Вищих темпів приросту досягли Славутське, Волочиське, Кам’янець-Подільське, Ізяславське райспоживтовариства, Теофіпольська та Красилівська райспоживспілки. У порівнянні з минулим роком збільшився обсяг реалізації продукції закладами ресторанного господарства. Найвищі темпи приросту до прогнозів забезпечили Дунаєвецьке райспоживтоватиство – 119,9 %, Волочиське, Чемеровецьке, Старокостянтинівське, Славутське, райспоживтовариства – 101 – 111 %.

В минулому році успішно спрацювали й ринки. Ріст склав 25,8 %. Кращими є ТОВ КВЗП «Кам’янець-Подільський», КВП «Ринок» Шепетівського РайСТ, КП «Райкоопринкторг» Старокостянтинівського РайСТ. Ефективно господарює ринок Красилівського міськкоопторгу та Полонського, Ізяславського РайСТ. В 1,8 рази зросли об’єми послуг в ПСК «Смотрич», м. Городок. Загалом всі ринки забезпечили плановий приріст обсягів і забезпечили свою життєдіяльність та розвиток.

У звітному періоді всі суб’єкти господарювання забезпечили прибуткову та беззбиткову роботу. У півтора рази збільшилась заробітна плата працівників.

Підвищилась ефективність правозихистної роботи. Знизилась кількість судових справ в яких відповідачами виступали підприємства споживчої кооперації. Проводилась активна робота по страховому захисту майна, працівників системи та інших видів страхування.

Збори Ради прийняли постанову щодо обговорених питань якою було затверджено обсяги господарської діяльності, Програму розвитку споживчої кооперації Хмельниччини на 2020 рік та визначили заходи по її виконанню.  Відповідно до Статуту Спілки споживчих товариств збори розглянули низку інших господарських та організаційних питань.

На зборах Ради Спілки споживчих товариств від колективу області, Споживспілки, обкому профспілки Кравець Віктор Володимирович привітав голову правління Споживспілки Філіпчука Віктора Ростиславовича з урядовою відзнакою - Подякою Прем'єр-міністра України за багаторічну, сумлінну працю і професіоналізм, та високою нагородою Митрополита Київського і всієї України, Предстоятелем Української Православної Церкви - Онуфрієм високою нагородою – «Орденом Української Православної Церкви святого рівноапостольного князя Володимира» II ступеня за особистий внесок у справі відродження української держави і духовності, вітання обкому щиро підтримали усі члени Ради та запрошені.