Настановчі збори з приводу відзначення Міжнародного дня кооперації 4 липня 2019 року

04 липня 2019 р. відбувся семінар-нарада серед  голів правлінь спілок та споживтовариств, директорів ринків та керівників установ, підприємств та організацій системи кооперативної мережі Хмельницької області щодо святкування Дня споживчої кооперації та відзначення кращих працівників трудових колективів підприємств, господарств та установ спілок та товариств області грамотами, подяками, іменними відзнаками відкриття «Дошки пошани» кращих працівників споживчої кооперації Хмельниччини та оголошення результату конкурсу «Кращий за професією».

 

Голова правління Філіпчук Віктор Ростиславович виступив з вступним привітанням та  історіографічною довідкою про започаткування свята «День споживчої кооперації», що є знаменним не лише для кооператорів Хмельниччини, а й для всього світу.

Кооперативний рух вперше набув поширення у Великобританії, де з 1762 р. стали виникати перші споживчі товариства, які спочатку сформувалися у вигляді найпростіших об’єднань лавок, а пізніше у формі загальновідомого Рочдельського споживчого товариства, яке носило назву «Товариство чесних піонерів», що стало прототипом сучасних споживчих товариств, а правові засади його діяльності сформували фундаментальну базу для становлення їх правового становища.

Новим поштовхом для розвитку споживчої кооперації стало прийняття 13 травня 1897 року  Нормального (примірного) статуту споживчого товариства, який став першим законодавчим актом щодо правової бази споживчої кооперації Російської імперії. Так, у 18 жовтня 1897 у канцелярії подільського генерал-губернатора  Сем'янина зареєстровано перше у географічних рамках сучасної Хмельниччини Кам'янець-Подільське споживче товариство і затверджено поданий Митрофаном Антоновичем Трублаєвичем його статут. Вже у листопаді 1897 р. відбулися загальні збори членів товариства, де було обрано 43 уповноважених, стільки ж кандидатів в уповноважені, а також правління та спостережну раду. Згодом відкрито бакалійну крамницю, де продавали не лише товари, а й газету «Подольські губернські вєдомості» і, таким чином, товариство започаткувало торговельну діяльність.

Буремне ХХ століття… Революційні потрясіння, І та ІІ Світові війни, кардинальна зміна світогляду, ціннісних орієнтирів, самого способу життя суспільства…При цьому споживча кооперація Подільського краю незмінно розвивалась, осягаючи все нові й нові орієнтири розвитку та становлення моделей кооперативної єдності в заготівлях, торгівлі, виробництві та громадському харчуванні. В цей час за результатами фінансово-господарської діяльності, Хмельницька облспоживспілка була однією з кращих в республіці, а за кількістю пайовиків займала лідируючі позиції в Центроспілці. Її по праву називали лабораторією передового досвіду. 

Переживши потрясіння століть та адаптувавшись до ринкових засад економічного буття у ХХІ столітті споживча кооперації Хмельниччини самобутньо крокує в майбутнє, є незламною у звершеннях та забезпечує свою конкурентоспроможність відданістю традиціям кооперативної торгівлі та належним рівнем обслуговування споживачів області.

Наразі зусилля кооператорів Хмельниччини спрямовуються на збільшення нашого внеску в організацію торгівельного обслуговування сільського населення, спілка споживчих товариств Хмельницької області посідає належне місце серед споживспілок України. По кількості діючих балансових одиниць ми займаємо друге місце, по сумі основних засобів п’яте, по пайовому капіталу друге.

Серед споживспілок України область входить в десятку кращих по обсягу товарообороту роздрібної мережі та ресторанного господарства, реалізації власної продукції у громадському харчуванні та  питомій вазі в товарообороті галузі.

Вдосконалюється мережа закладів ресторанного господарства не тільки в плані інтер’єру ресторанів та асортименту, а й якості обслуговування відвідувачів. Поряд з тим, досягають кращих показників у роботі колективи таких суб’єктів системи: Славутське райспоживтовариство – голова правління Савчук Віра Романівна, Красилівська райспоживспілка, де головує  Ковальчук Руслан Володмирович, Кам'янець-Подільське райспоживтовариство, що очолює Лайтер Світлана Миколаївна, Волочиське райспоживтовариство, яким керує заслужений працівник сфери послуг України Слободянюк Віктор Васильович,  Дунаєвецьке  райспоживтовариство - Тимчишин Микола Володимирович,  Чемеровецьке райспоживтовариство - Кравець Віктор Володимирович, Ізяславське райспоживтовариство - Грейман Олена Сергіївна, Полонське райспоживтовариство – Мельник Олександр Іванович, Теофіпольська райспоживспілка - Літвінов Анатолій Анатолійович.

Розглянувши подання правлінь райспоживспілок, райспоживтовариств, дирекцій підприємств облспоживспілки та пропозиції фахівців апарату Споживспілки  по визначенню кращих працівників за професіями правління Споживспілки  та президія обкому профспілки працівників споживчої кооперації  оголосили переможців конкурсу в номінаціях:

Кращий менеджер

Думанська Ілона Юріївна

перший заступник голови правління Хмельницької обласної спілки споживчих товариств

Кращий менеджер ринку

Чернявський Сергій Євгенович

директор ТОВ КВЗП "Кам'янець-Подільський" Кам'янець-Подільської спілки споживчих товариств

Кращий працівник ринку

Іванов Олександр Іванович

контролер кооперативного підприємства "Дунаєвецький ринок" Дунаєвецького районного споживчого товариства

Кращий менеджер роздрібної торгівлі

Шах Олена Василівна

завідуюча магазином "Товари повсякденного попиту" Хоростоцького КП Славутського районного споживчого товариства

Кращий продавець

Грубальська Раїса Анатоліївна

продавець маркету с. Гарнишівка КП "Війтовецьке" Волочиського районного споживчого товариства

Кращий  менеджер закладу ресторанного господарства

Бортняк Юлія Василівна

завідуючий виробництвом Чемеровецького районного споживчого товариства

Кращий  кухар

Кузь Неля Феліксівна

кухар V розряду кафе "Шанс" Ізяславської міжрайбази Ізяславського районного споживчого товариства

Кращий  освітянин

Коваль Людмила Миколаївна

ректора Хмельницького кооперативного торговельно-економічного інституту

Кращий працівник фінансово-економічної служби

Здибель Світлана Анатоліївна

головний економіст Спілки споживчих товариств Хмельницької області

Кращий бухгалтер

Войцишен Віта Іванівна

головний бухгалтер з питань  фінансів Дунаєвецького районного споживчого товариства

Кращий  працівник  кадрової та оргроботи

Шеренговська Тетяна Мечиславівна

інспектор з кадрів Волочиського районного споживчого товариства

Кращий профспілковий лідер

Заярнюк Лариса Станіславівна

голова профкому, інспектор з контролю ТОВ КВЗП Кам’янець-Подільський Кам'янець-Подільського районного споживчого товариства

Кращий молодий фахівець

Снігур Катерина Олександрівна

офіціант кафе "Едем" комбінату громадського харчування Красилівської районної спілки споживчих товариств

     

 

Відзначено кращих працівників трудових колективів підприємств, господарств та установ спілок та товариств області грамотами, подяками, іменними відзнаками, а також відкриття «Дошки пошани» кращих працівників споживчої кооперації Хмельниччини.

На завершення семінару-наради керівників кращих трудових колективів кооперативної системи Хмельницької області очікував круїз на теплоході по річці Дністер з пізнавальною екскурсійною програмою.