Семінар-нарада про запровадження електронного режиму подання звітності

12 квітня 2019  р. у Спілці споживчих товариств Хмельницької області  проведено семінар-нараду із спеціалістами фінансово-економічних служб підприємств системи.

Семінар відбувся щодо запровадження електронного режиму подання фінансової та статистичної  звітності через програму «УКС-звітність», огляд безкоштовних електронних послуг та доступ до реєстрів інформаційних баз даних фіскальної та реєстраційної служби.

З вступним словом до присутніх звернулась перший заступник голови правління Хмельницької облспоживспілки Думанська І.Ю. про переваги подання звітності в електронному режимі, зокрема щодо економії робочого часу та власних коштів на придбання бланків звітних документів, гарантії автоматичної перевірки підготовлених документів на наявність арифметичних помилок та описок, оперативне оновлення форматів документів тощо.

Під час семінару начальник відділу бухгалтерського обліку і звітності Цімарна В.М. детально зупинилися на порядку формування та подання кооперативними підприємствами зведеної фінансової звітності в програмі «УКС-звітність».

Окрім того, головним економістом Гросул С.А. було наголошено на внесені змін до окремих форм спеціалізованої статистичної звітності (з праці та торгівлі) та зосереджено виступ на особливостях перевірок суб’єктів господарювання різними контролюючими органами, викладення інформації про планові перевірочні заходи на спеціалізованих веб-сайтах.

В.о. голови ревізійної комісії Козак Н.В. ознайомила з перевагами та можливостями роботи в особистому кабінеті платника податків та акцентувала увагу на перевірці статусу контрагентів та їх посадових осіб за допомогою пошукових ресурсів Міністерства юстиції України.

Завершенням семінару був проведений практикум з роботи в програмі «УКС-звітність» для усіх бажаючих, в ході якого було оцінено її простому та доступність, отримано схвальні відгуки та оголошено готовність до звітування в електронному режимі.