Хмельниччина звітує, визначає перспективи

 
 
 20 грудня 2018 року  завершив звітно-виборну кампанію у спілці споживчих товариств області. До цього, відповідно до Статутів кооперативних організацій відбулися збори на 116 кооперативних дільницях, в яких прийняло участь понад п’ять тисяч пайовиків. Це майже 80% членів споживчих товариств. Проведено 22 зборів уповноважених споживчих товариств в яких прийняло участь майже 300 уповноважених.
 

Поряд із позитивними зрушеннями, що відбулися за п’ять останніх років члени споживчих товариств із занепокоєнням заявляли про ті складні, негативні процеси, які стримували розвиток споживчої кооперації.
Із звітом правління Споживспілки про роботу за звітний період та завдання щодо підвищення ефективності господарювання споживчої кооперації області виступив голова правління Споживспілки Віктор Ростиславович Філіпчук.

У звітному періоді правління, керівники переважної більшості організацій та підприємств зосереджували зусилля на нарощування обсягів діяльності, щорічно зростав обсяг товарообороту роздрібної мережі та закладів ресторанного господарства, надання послуг населенню.


Зростали власні обігові кошти. У підтримку і розвиток матеріально-технічної бази вкладено понад 55 млн. грн.
Правління Споживспілки, відповідно до Статуту щорічно звітувало перед Радою, аналізувало і приймало Програми розвитку на послідуючий період.


Вищі темпи росту у звітному періоді забезпечили Красилівська та Теофіпольська райспоживспілки, Волочиське, Славутське райспоживтовариства.


Суттєві зміни відбулися у галузі ресторанного господарства. Обсяг його товарообороту досяг 38 млн. грн., власна продукція зросла майже на чверть, її питома вага склала 75%. Серед кращих колективів галузі ресторани «Колос» Красилівської РСС, «Золотий колос» Волочиського РайСТ, «Україна» Славутського, «Весна» Городоцького, «Горинь» Ізяславського та інші у розвиток кожного із них вкладено від 200 до 500 тис. грн.


Чимало уваги доповідач приділяв питанням підвищення ефективності діяльності, вдосконаленню товаропостачання, підготовці до впровадження мережевого рітейлу.


Предметом особливої уваги доповідач виділив питання культури обслуговування, оновленню технологічного обладнання та економії енергоресурсів, впровадження твердопаливних котлів.


У складних умовах продовжують працювати заготівельні підприємства, які надають перевагу у закупівлях вторинної сировини, заготівлях сільськогосподарської продукції для власних потреб.
Красилівська райспоживспілка продовжує займатися свиновідгодівлею.


У звітному періоді ритмічно працювали ринки. Поряд із нарощуванням обсягів діяльності, постійно покращується їх матеріально-технічна база. Найбільші кошти у належний розвиток спрямовують керівники кооперативних ринків Кам’янець-Подільського, Полонського, Ізяславського, Дунаєвецького районів.


Позитивні зміни відбулися у фінансовій діяльності. Система працює рентабельно. Правлінню Споживспілки вдалося погасити кредитну заборгованість перед акціонерним банком «Укоопспілка», яка виникла ще у 2008 році.
Щорічно мала позитивну динаміку росту середньої заробітної плати, яка виросла у 2,7 рази.


Доповідач також зупинився на питаннях кадрового забезпечення, їх кваліфікації, готовності вносити нові, сучасні бачення у роботу трудових колективів, звернув увагу на відновлення інституту наставництва, відновлення роботи молодіжних колективів, підвищення охоплення передплатою газети «Вісті…».
Під час з’їзду із звітом ревізійної комісії виступила її голова Мілентина Квіцень.

В обговоренні доповідей взяли участь:
- Літвінов А.А. – голова правління Теофіпольської РСС
- Чернявський С.Є. – директор ДП КВЗП «Кам’янець-Подільський»
- Деліта А.О. – головний бухгалтер Волочиського РайСТ
В роботі з’їзду прийняв участь і виступив перший заступник голови Правління Укркоопспілки Людвічук М.В.


Цього ж дня відбулися перші збори Ради споживспілки четвертого скликання на яких головою правління Споживспілки знову обрано В.Р. Філіпчука.
Після закінчення відбулася презентація кондитерських виробів, які представляла Красилівська РСС на Всеукраїнському конкурсі, що проходив на базі Кіровоградської споживспілки.