• DoahPoshanu1.jpg
  • DoahPoshanu2.jpg
  • DoahPoshanu3.jpg
  • DoahPoshanu4.jpg
  • Doshkatext1.png
  • Doshkatext2.png

Міжнародний день кооперації - свято кооператорів усього світу

У споживчій кооперації Хмельниччини 95-й Міжнародний день кооперації відзначали у кращих традиціях. У переддень свята в обласній спілці зібрався кооперативний актив області, де всіх тепло вітав голова правління Споживспілки Хмельницької області Віктор Філіпчук. Він нагадав: «Свято кооператорів започатковане у далекому 1922 році у Італійському місті Мілані, коли Конгрес Міжнародного кооперативного альянсу закликав уряди всіх держав відзначати його у першу суботу липня.

З 1923 року відзначають це свято працівники та пайовики споживчої кооперації Поділля. Гортаючи архівні матеріали, переконуємося, що кожне свято кооператорів проводилось на високому організаційному рівні, його відгомін докочувався до найвіддаленіших селянських закутків, зростала довіра до кооперації. Від бакалійної лавки до кількох десятків ентузіастів, що створили перше Кам’янець-Подільське товариство споживачів, до сучасної соціально-господарської інфраструктури пройшла споживча кооперація Хмельниччини. Подільські трудівники пов’язували з нею надії на кращий завтрашній день». Сьогодні Споживспілка Хмельниччини займає належне місце серед споживспілок України. По кількості діючих підприємств роздрібної мережі – 4 місце, по підприємствах громадського харчування – 7, по кількості посадочних місць – 5 місце. По загальному обсягу роздрібного товарообороту система посідає 7 місце в споживчій кооперації України, та 3 місце по реалізації продукції власного виробництва в громадському харчуванні.

За минулий рік та І квартал поточного року Споживспілка спрацювала прибутково. Всі організації та підприємства забезпечили беззбиткову та прибуткову роботу. Не забули запросити на святкування ветеранів споживчої кооперації, вшанували ювілярів, відзначили працівників, які своєю невтомною працею добилися кращих показників у своїй роботі. У цьому році правління Споживспілки заснувало вищу нагороду правління – медаль «За вірність традиціям», якої удостоєні 2 особи. Це Віктор Васильович Слободянюк – голова правління Волочиського РайСТ з нагоди 70-річчя та директор Чемеровецького ринку Приймак Ярослав Теодосійович з нагоди 75-річчя від дня народження, які пропрацювали в системі споживчої кооперації понад 50 років кожний .

Голова правління Віктор Філіпчук підбив попередні підсумки господарсько-фінансової діяльності системи в І півріччі 2017 року, зосередив увагу присутніх на актуальних питаннях – повнішому задоволенню громадян в необхідних товарах та послугах. – В нашої кооперації славне минуле, – наголосив голова, – у неї гідне, мужнє сьогодення. Залишається їй побажати великого майбутнього, яке, крім вас, ніхто, звичайно, не побудує. З нагоди 95-ї річниці Міжнародного дня кооперації кращим із кращих були вручені нагороди – облдержадміністрації, обласної ради та міської рад, Федерації профспілки області, правління обласної спілки та обкому профспілки. Завершуючи святкову зустріч, Віктор Філіпчук ще раз привітав присутніх з професійним святом – Міжнародним днем кооперації, побажав їх родинам міцного здоров’я, благополуччя і злагоди, успіхів у розбудові держави України!

Перед тим у фойє була відкрита дошка Пошани кращих людей. Їм вручені відповідні пам’ятні свідоцтва та грошові винагороди.

текст і фото Олександра ГОРЕНКА.