Другі збори Ради Спілки споживчих товариств Хмельницької області ІІ скликання

19 лютого 2015 року відбулися другі збори Ради Спілки споживчих товариств Хмельницької області ІІ скликання, які завершили звітну кампанію у споживчій кооперації області. У зборах Ради Споживспілки прийняв участь перший заступник голови правління Укркоопспілки Людвічук М.В., голови правлінь та головні бухгалтери РайСТ, РСС, керівники та головні бухгалтери підприємств облспоживспілки, директори ринків.


Збори Ради підвели підсумки господарсько-фінансової діяльності, вирішили низку організаційних питань, внесли зміни до Статуту Споживспілки, затвердили розмір членських внесків членів Споживспілки. У доповіді голови правління Споживспілки Філіпчука В.Р. детально проаналізовано стан виконання Програми розвитку споживчої кооперації області за 2014 рік, відмічено, що враховуючи кризу в країні, яка відбивається і на роботі споживчої кооперації, ми поки що не досягли бажаного результату, але над цим потрібно виважено і наполегливо працювати.

За минулий рік загальний обсяг товарообороту склав 218 млн. грн. Забезпечили виконання прийнятих прогнозів та досягли вищих темпів росту товарообороту Славутське, Волочиське, Кам'янець-Подільське, Віньковецьке, Городоцьке, Дунаєвецьке, Чемеровецьке, Новоушицьке, Білогіське, Летичівське РайСТ, Красилівська та Теофіпольська райспоживспілки.

Серед підприємств облспоживспілки наростили обсяги Ізяславська та Старокостянтинівська міжрайбази, ПСК “Господарник”, кафе “Меркурій” кооперативного торговельно-економічного інституту.

Віктор Ростиславович зосередив увагу присутніх на не використаних резервах щодо нарощування обсягів діяльності та покращення забезпечення населення у необхідних товарах та послугах. Їх суть полягає у більш ефективному використанню наявної матеріально-технічної мережі, розширенню торгівлі непродовольчими товарами, поліпшенню комерційної роботи.

Предметом детального обговорення були питання модернізації торгової мережі, приведенню її до конкурентноспроможного стану, підвищенню кваліфікації кадрів.

Альтернативи цій роботі немає — відмітив доповідач. Для покращення обслуговування населення продовольчими товарами визначена роль кооперативних ринків. Особливу увагу у поточному році слід приділити заготівельній галузі, так як це відпрацьовано у Чемеровецькому, Кам'янець-Подільському, Волочиському, Городоцькому райспоживтовариствах. Краще потрібно використовувати наявні можливості виробничої галузі.

У звітному році понад 6,0 млн. грн. використано на збереження та удосконалення матеріально-технічної бази, створення належних умов праці. Робота споживчої кооперації, її подальший розвиток залежить від фінансового стану, наявності власних обігових коштів, забезпеченню збереження кооперативної власності, правового забезпечення, рівня кваліфікації кадрів.

В обговорені доповіді прийняли участь:
- Кравець В.В. - голова правління Чемеровецького РайСТ, в.о. голови обкому профспілки працівників споживчої кооперації області;
- Гасюк Л.С. - головний бухгалтер Волочиського РайСТ;
- Літвінов А.А. - голова правління Теофіпольської РСС;
- Чекман В.К. - директор КП “Дунаєвецький ринок ”;
- Ковальчук Р.В. - голова правління Красилівської РСС;

Підвів підсумки обговорення та зосередив увагу присутніх на перспективах розвитку споживчої кооперації у 2015 році перший заступник голови правління Укркоопспілки Людвічук Микола Володимирович. Члени Ради прийняли постанову з першого питання порядку денного, якою затвердили обсяги діяльності, прийняли Програму розвитку споживчої кооперації області на 2015 рік.

Рада розглянула організаційні питання: дообрані члени Ради та члени правління Споживспілки.

До складу Ради увійшли:
- Тимчишин Микола Володимирович - голова правління Дунаєвецького РайСТ;
- Гуменюк Василь Григорович - завідувач господарством облспоживспілки;
- Гуменюк Наталія Олександрівна - голова споживчого товариства “Кооп Березина”

Членами правління дообрані:
- Дяконова Валентину Казимирівну - голова правління Кам'янець-Подільського РайСТ;
- Гуменюк Василя Григоровича - завідувач господарством облспоживспілки.