ДНІ ДОБРОТВОРЧОСТІ У ХМЕЛЬНИЦЬКОМУ КООПЕРАТИВНОМУ

У переддень шанованого українцями дня Святого Миколая ми пригадуємо також, що саме цей святий є покровителем торгівлі, а відтак - і системи споживчої кооперації.

Пояснює це реальна подія з життя Миколая: коли в Лікії (азійське місто) настав великий голод, архієпископ Миколай, аби врятувати голодуючих, здійснив чудо. Один торгівець навантажив човен хлібом, проте напередодні відплиття на Захід побачив уві сні святителя Миколая, який наказав йому доправити весь хліб у Лікію, оскільки саме він, Миколай, купить увесь вантаж і дає в завдаток своїх слів три золотих монети.

Прокинувшись, купець був дуже здивований, адже у своїй руці справді побачив три золотих монети. Він зрозумів, що це – веління небес, привіз хліб у Лікію і голодуючі були врятовані. Тут він розповів про свій сон і громадяни за описами упізнали свого архієпископа…

Чого ця легенда навчає нас? Найперше – вірі, турботі про ближніх та необхідності вчинення добрих справ. Саме під таким девізом студентство Хмельницького кооперативного торговельно-економічного інституту живе упродовж грудня, проголошуючи передріздвяний період ДНЯМИ ДОБРОТВОРЧОСТІ …

Кажуть, що про зрілість суспільства судять із його ставлення до дітей і людей похилого віку. Бо старенькі – наше минуле, а діти – наше майбутнє. В Україні – понад 2 млн. самотніх людей і близько 200 тис. із них мешкають у будинках-інтернатах.

Саме в такий будинок (Хмельницький геріатричний пансіонат для ветеранів війни і праці) завітали студенти Хмельницького кооперативного торговельно-економічного інституту напередодні свята Миколая. Тут живуть однією родиною 107 людей похилого віку. Долі їхні різні, а, може, в чомусь і схожі, і тому вони добре розуміють і допомагають один одному. Бо доброта і милосердя ходять поруч. Безперечно, що студенти ХКТЕІ подарували приємні хвилини радості для підопічних геріатричного центру, які щиро вірять, що Святий Миколай творить чудеса, шукаючи для себе помічників на землі! Свято розпочалося… В актовій залі Святий Угодник Божий щедрою рукою благословив присутніх, помічники Св. Миколая роздали солодкі подарунки (витвір кулінарів навчально-виробничого комплексу ХКТЕІ – кафе «Меркурій»), вокальна група дарувала своїм особливим глядачам кращі вокальні композиції та прославляла Господа колядками, а хореографічна студія «Модерн» доповнювала атмосферу свята яскравими постановками.

Мешканці пансіонату в подячній промові зазначили: «Дуже приємно, що молоді люди, безкорисливо творять добро, наслідуючи Святого Миколая і так мудро приходять до тих, хто, напевне, найменше вірить у диво».

Також, у рамках Днів Добротворчості студентською молоддю було здійснено чимало інших добрих справ: так, доброчинна акція «Миколай про тебе не забув» проводилась з метою привернення уваги громадськості до проблем доброчинності, створення можливості для масового долучення студентів ХКТЕІ до волонтерської діяльності, участі у доброчинному житті міста.

Яскравим заходом акції стали несподівані привітання для усіх без виключення співробітників та студентів інституту уранці 19 грудня, коли сам Святий Миколай вітав кожного солодким дарунком (при цьому уточнюючи, чи дотримувались його настанов упродовж року).

Пополудні того ж дня, на прохання обласного благодійного фонду «Віра. Надія. Любов», у кафе «Меркурій» було організовано благодійний святковий обід та урочисто-розважальний концерт для семидесяти дітей-інвалідів…

P. S. Чи стане чеснота милосердя принципом нашого життя? «Дай хліб, і візьми рай! Дай мале, і візьми велике! Дай смертне, і візьми безсмертне! Дай тлінне, і візьми нетлінне!» – так говорить великий Іоанн Златоуст, бажаючи нам спасіння.