Історична хроніка:


18 жовтня
1897 р.

У канцелярії подільського генерал – губернатора М.К. Сем’янина зареєстровано перше у географічних рамках сучасної Хмельниччини Кам’янець – Подільське споживче товариство і затверджено поданий М.А. Трублаєвичем його статут.

Листопад
1897 р.

Відбулися загальні збори членів товариства, де було обрано 43 уповноважених, стільки ж кандидатів в уповноважені, а також правління та спостережну раду.

Грудень
1897 р.

Відкрито бакалійну крамницю, де продавали не лише товари, а й газету «Подольские губернские ведомости» і, таким чином, товариство започаткувало торговельну діяльність.

23 лютого
1906 р.

У Могилеві – Подільському, під редакцією Й.А. Волошиновського вийшов перший номер кооперативної газети « Світова Зірниця». .

29 - 30
серпня
1909 р.

У Жмеринці, театрі залізничників, відбувся перший з'їзд представників споживчих товариств Подільської губернії.

Травень
1911 р.

Утворено Проскурівську спілку товариств гуртових закупівель. Один із засновників – учитель із с. Ружична Проскурівського повіту Г.Г. Крайт, невдовзі інструктор з кооперації повітового земства.

7 - 10
липня 1913 р.

У Вінниці відбувся третій з’їзд представників споживчих товариств Подільської губернії.

Квітень
1914 р.

Виникла Деражнянськa спілка товариств гуртових закупівель, яка об’єднувала 17 споживчих товариств Летичівського повіту. Ініціатор створення – А.В. Ренський, інструктор з кооперації повітового земства.

21 – 23
квітня 1917 р.

У Вінниці відбувся всекооперативний з’їзд споживчих товариств Подільської губернії, який ухвалив рішення на підтримку Української Центральної Ради.

1 червня
1918 р.

Було створено Ушицьку райспілку споживчих товариств, 17 червня – Дунаєвецьку, 24 жовтня - Кам’янецьку. Таким чином, на теренах сучасної Хмельниччини виникли перші організаційні центри споживчих товариств.

5 серпня
1920 р.

Створено кооперативну спілку Подільської губернії.

Вересень
1937 р.

Із складу Вінницької облспоживспілки було виокремлено Кам’янець-Подільську. Тоді ж започатковано діяльність Кам’янець-Подільської облспоживспілки.

Березень
1941 р.

Адміністративний центр Кам’янець – Подільської області було перенесено у Проскурів, відповідно – і облспоживспілку.

Січень
1954 р.

На ознаменування 300 – річчя воз’єднання України з Росією Президія Верховної Ради Української РСР постановила: Пороскурів перейменувати у Хмельницький, а Кам’янець-Подільську область - у Хмельницьку. Відповідно і Кам’янець-Подільська облспоживспілка змінює вивіску на Хмельницьку.